رونمايي موتور نسل جديد تراکتورهاي چهار سيلندر/ تکذيب شايعه احتکار تراکتور

مدير روابط عمومي و امور بين‌الملل تراکتورسازي ايران از رونمايي موتور نسل جديد تراکتورهاي چهار سيلندر به‌عنوان نمونه‌اي از حرکت‌هاي توسعه‌اي و پويا در امر تحقيق، توسعه و توليد روزافزون و قابل رقابت با بازارهاي خارجي ياد کرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، اخيراً فيلمي با عنوان احتکار تراکتور در شبکه‌هاي مجازي دست به دست مي‌شود که شبهاتي را در سطح جامعه به‌ويژه در بين کشاورزان ايجاد کرده است. براي روشن شدن موضوع، سراغ حسين بالاگر مدير روابط عمومي و امور بين‌الملل تراکتورسازي ايران رفته و موضوع را از وي جويا شديم.

حسين بالاگر مدير روابط عمومي و امور بين‌الملل تراکتورسازي ايران درخصوص روشن شدن قضيه به خبرنگار فارس در تبريز اظهار داشت: تصاوير مورد اشاره در فضاي مجازي مربوط به تراکتورهاي توليدي تراکتورسازي ايران در مجتمع تراکتورسازي تبريز مي‌باشد که طي يک پروسه طبيعي در پارکينگ فروش محوطه مجتمع پارک شده و آماده ارسال به مشتريان و کشاورزان عزيز در سراسر کشور است.

وي درخصوص دليل پخش چنين شايعاتي يادآور شد: آنچه مسلم است، اساساً دليلي براي احتکار محصولات متصور نيست.

مسوول اطلاع‌رساني گروه صنعتي تراکتورسازي ايران همچنين افزود: البته در اسفندماه سال گذشته که مصادف با اوج شيوع ويروس کرونا و محدوديت‌هاي قرنطينه‌اي و ترافيکي بود، برخي از شرکت‌هاي حمل و نقل به‌واسطه رکود و يا کاهش فعاليت‌ها با تمام ظرفيت کار نمي‌کردند و بالطبع اين عوامل باعث تأخير در ارسال و توقف تراکتورها در يک مدت کوتاه در پارکينگ فروش بوده که الحمدالله با بهبود نسبي وضعيت اين مشکل نيز مرتفع شده و ارسال تراکتور به مشتريان با روند مطلوبي دنبال مي‌شود.

بالاگر خاطرنشان کرد: پارک اين تراکتورها در محوطه‌اي باز که براي عموم قابل مشاهده است، نشان از شفافيت عرضه و کثرت توليد اين محصول مهم و استراتژيک براي کشاورزان دارد، مضافاً اينکه در سال جهش توليد ما در برخي از شرکت‌هاي اقماري، افزايش توليد 100 درصدي داشته‌ايم که طبيعتاً ميزان پارک تراکتورهاي توليدي بيش از پيش  را نيز براي روزهاي آتي پيش‌بيني مي‌کنيم.

وي اظهار اميدواري کرد که در سالي که توسط مقام معظم رهبري به سال جهش توليد نامگذاري شده با توليد انبوه، قيمت‌هاي کاذب بازار را شکسته و در وضعيت سخت تحريم‌هاي ظالمانه بتوانيم علاوه‌بر اينکه خللي در توليد ايجاد نشود و با توليد و توسعه روزافزون شاهد گام‌هاي بلند و رو به جلو در رقابت با محصولات مشابه خارجي و مطرح دنيا باشيم.

بالاگر از رونمايي موتور نسل جديد تراکتورهاي چهار سيلندر به‌عنوان نمونه‌اي از حرکت‌هاي توسعه‌اي و پويا در امر تحقيق، توسعه و توليد روزافزون و قابل رقابت با بازارهاي خارجي ياد کرد و افزود: تراکتورسازي ايران به‌عنوان يک مجموعه‌اي که در توليد محصولات خود نزديک به 95 درصد خودکفا  شده که سهام آن در بورس عرضه و به‌صورت يک شرکت سهامي عام اداره مي‌شود، قطعا هرگز به احتکار و مسائل حاشيه‌اي ورود نمي‌کند و اين در حالي است که اين مجموعه علاوه‌بر توليد و فروش داخلي، چندين سال است که به‌عنوان صادرکننده نمونه ملي در کشور مطرح است.