رونمائي از تجهيزات و ماشين آلات مدرن تراکتورسازي تبريز

همزمان با اعياد قربان و غدير ، تجهيزات مدرن خطوط توليد و خطوط نوسازي شده مونتاژ مورد بهره برداري قرار گرفت .

طي مراسمي با حضور استاندار ، نمايندگان مردم در مجلس ، مديران کل ادارات ، سازمانها ، بانک ها وواحدهاي خصوصي استان ، از تجهيزات مدرن و جديد خطوط توليد و مونتاژ رونمائي به عمل آمد .

در اين مراسم که با توضيحات مديرعامل تراکتورسازي در محل آمفي تئآتر گروه صنعتي تراکتورسازي ايران برگزار گرديد ، ابوالفتح ابراهيمي مديرعامل گروه صنعتي تراکتورسازي ايران با بيان اينکه ، اين تجهيزات در سخت ترين شرايط تحريم ، تهيه و راه اندازي مي گردد ، اظهار داشت : اين ماشين آلات به عنوان پيشرفته ترين تجهيزات روز دنيا از کشورهاي مختلف همچون ، آلمان ، چک ، تايوان و چين و سازندگان داخلي خريداري گرديده است . وي افزود : اين دستگاه ها شامل 181 دستگاه  CNC مي باشد و بقيه ، دستگاه ها ي : انتقال مواد، خطوط مونتاژ و  CMM براي سنجش ابعاد و اندازه قطعات را شامل مي شود که براي تهية اين ماشين آلات ، مبلغي بالغ بر يک هزار ميليارد ريال هزينه شده و با بکارگيري آن در خطوط توليد و مونتاژ ، ضمن افزايش تيراژتوليد ، ارتقاء کيفيت قابل توجهي نيز ، در محصولات نهايي مجتمع ، قابل مشاهده خواهد بود .

ابراهيمي ، با اشاره به اينکه ، امروز تراکتورسازي ايران عليرغم بي مهري برخي از مسئولين ، به تعالي و رقابت انديشيده و به جرگه توليدکنندگان ممتاز تراکتور در جهان پيوسته ، اظهار داشت : ما تا کنون مانند خودروسازن براي مشتريان ، گارانتي يک ساله مي داديم ، ليکن الان به دوسال ، ارتقا داده ايم و حتي به فکر ارتقاء آن به سه سال هستيم و اين ناشي از کيفيت محصولات و اعتمادي است که به توان کيفي و فني آن داريم .

سعيدي نمايندة مردم تبريز ، اسکو و آذرشهر در مجلس شوراي اسلامي نيز با بيان اينکه ، امروزه تراکتورسازي تبريز ، افتخار و گل سرسبد صنعت وتوليد در شمالغرب وحتي کشور مي باشد ، افزود : در شرايطي که دولت تعرفه ناچيزي براي تراکتور لحاظ نموده و تحريم هاي ظالمانه مخصوصاً براي تراکتورسازي ايران در جريان است ، چرخاندن چرخهاي توليد و ارتقاء کيفي آن ، به ويژه آنکه با اشتغال و امنيت شغلي و پايدار پرسنل اين مجموعه معظم نيز به همراه است ، در اين برهه واقعاً يک شاهکار است .

پورمحمدي استاندار آذربايجان شرقي نيز به عنوان سخنران بعدي اين مراسم ، ضمن ابراز حمايت از اين مجموعة با ثبات ، پشتيباني از چنين مجموعه هايي را جز افتخارات و وظايف همه مسئولين عنوان کرد و تصريح کرد : امروزه در اين شرايط سخت بايد همه در دست هم داده و از توليد و رونق آن حمايت جدّي نمائيم . چرا که راهکار عملي قطع وابستگي ، همين حمايت از توليد و صنعت ملي است .

پورمحمدي در پايان اظهار داشت : اگر امروزه ما شاهد رونق توليد و توسعه در تراکتورسازي ايران هستيم بواسطه تلاشهاي سخت کوشانه مدير عامل اين مجموعه هست که بايد همگي قدردان چنين افرادي باشيم .

لازم به يادآوري است در پايان مراسم ، ميهمانان از بخش هاي مختلف کارخانجات توليد ، مونتاژ و تجهيزات به روزرساني شدة اين واحد بزرگ صنعتي بازديد به عمل آوردند .