جاعلان سايت تراکتورسازي ايران در گلپايگان به حبس و جزاي نقدي محکوم شدند

مدير روابط عمومي وامور بين الملل تراکتورسازي ايران گفت: جاعلان سايت تراکتورسازي ايران به حبس و جزاي نقدي محکوم شدند.

حسين بالاگر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبريز اظهار داشت: يک باند جعل و کلاهبرداري که در فضاي مجازي اقدام به طراحي و ساخت سايت جعلي شرکت تراکتورسازي ايران کرده بودند، با پيگيري‌هاي قضايي امور حقوقي گروه صنعتي تراکتورسازي ايران ، توسط پليس فتا در شهر گلپايگان شناسايي و دستگير شدند.

 مدير روابط عمومي و امور بين‌الملل گروه صنعتي تراکتورسازي ايران، گفت: اين تيم کلاهبرداري با ايجاد و مشابه سازي سايت و درج آگهي‌هاي استخدام، همچنين درج اطلاعات غير واقع از طرف اين شرکت، علاوه بر جذب مبالغ از متقاضيان استخدام، مبادرت به تشويش اذهان عمومي کرده و از جايگاه حقوقي اين شرکت سوء استفاده مي‌کردند.

وي با بيان اينکه مسئولان ذيربط، با دقت به رصد فضاهاي اينترنتي و مجازي پرداخته، مراقب فعاليت‌هاي اين گونه افراد متخلف هستند، از کاربران نيز درخواست کرد که در استفاده از اين گونه سايت‌ها، مراقب بوده و به سادگي در دام چنين شياداني نيفتند.

 بالاگر در تبيين اين موضوع، اظهار داشت: در اين سايت، حتي، تراکتورهايي را در زمره محصولات تراکتورسازي ايران معرفي کرده بودند که اساساً وجود خارجي نداشته و ايراني نبودند و صرفاً با دسترسي به اينترنت، آنها را ازجاهاي مختلف جمع آوري و در سايت قرارداده بودند .،به صورتي که با کمي دقت، کاربران گرامي مي توانستند به قلابي بودن اين سايت پي ببرند.

وي ، همچنين به مديران برخي از کانال‌هاي تلگرامي نيز که از نام و برند اين مجموعه صنعتي، استفاده غيرمجاز مي‌کنند هشدار داد، در صورتي که نسبت به جمع‌آوري و بستن کانال‌هاي مزبور، اقدام ننمايند، مراتب از طريق مراجع ذيصلاح قانوني، تحت پيگرد قرار خواهد گرفت.

بالاگر با اعلام اينکه، سايت رسمي www.itmco.ir و www.tractornews.ir و کانال تلگرامي itmcotelegram @  به عنوان آدرس‌هاي رسمي و قانوني اين شرکت در فضاي مجازي واينترنتي مي باشند ، از هموطنان خواست تا به نشاني‌هاي غيرمجاز اعتماد نکنند.