توسعه بازار تراکتورسازي ايران در بازارهاي اروپايي

امير احمد اندبيلي مدير بازاريابي و صادرات گروه صنعتي تراکتورسازي ايران در گفتگويي اظهارداشت: شرکت تراکتورسازي ايران با سرمايه گذاري مناسب و بروز کردن امکانات فني و دانش توليد محصول خود و همينطور بگارگيري از آخرين روشهاي تحقيقات بازار ....

امير احمد اندبيلي مدير بازاريابي و صادرات گروه صنعتي تراکتورسازي ايران در گفتگويي اظهارداشت: شرکت تراکتورسازي ايران  با سرمايه گذاري مناسب و  بروز کردن امکانات فني و دانش توليد محصول خود و همينطور بگارگيري از آخرين روشهاي تحقيقات بازار و هدف گذاري دقيق و علمي توانسته عليرغم تمامي مشکلات و کاستي ها و شرايط سخت ناشي از تحريم ، بيش از صد دستگاه از مدل هاي مختلف تراکتور را در پيشرفته ترين و مهمترين بازارهاي اروپايي به فروش رسانده و  با  معتبرترين و شناخته شده ترين برندهاي بين المللي از جمله نيو هلند و جان دير به نحو شايسته اي به رقابت پردازد.

 وي بابيان اينکه  واردات بي رويه تراکتورها  با تعرفه ناچيز به روند توسعه و دستاوردهاي درخشان اين مجموعه، آسيب جدي وارد کرده و موجب دلسرد ي متخصصين و مديران مي شود، افزود:چنين حرکاتي ، ضدتوليدبوده و توليد ملي و اشتغال زايي داخلي را نيز با مشکلات جبران ناپذيري مواجه مي کند.

مدير بازاريابي و صادرات گروه صنعتي تراکتورسازي ايران در پايان ابراز اميدواري کرد که مسوولان و تصميم گيرندگان ارشد اقتصادي با تصويب قوانين حمايتي وشمول تعرفه هاي منطقي  بر واردات تراکتور ،همچنين رفع تعرفه ي ورود قطعات توليدي تراکتور و همينطور فراهم کردن تسهيلات مالي و اعتباري براي بازاريابي ، فروش و صادرات ، حمايت هاي لازم را از اين کارخانه مادر در بخش کشاورزي به انجام رسانند.

يکي از فروشندگان عمده تراکتور در اروپا اظهار داشت که کيفيت ، دوام و قيمت محصولات تراکتورسازي ايران براي حضور در بازار جهاني خوب و قابل قبول مي باشد و بهمين دليل هم اکنون در کشورهاي اروپاي غربي از جمله هلند ، فرانسه و بلژيک مدل هاي مختلف اين تراکتور از جمله مدل 285 تک ديفرانسيل ، مدل 800 دو ديفرانسيل و مدل 399 دو ديفرانسيل به فروش مي رسد. لين (Leen) يکي از توليد کنندگان عمده سيب زميني و ذرت در منطقه هوکس واردHoekscheWaard) ) کشور هلند که عضو ارشد انجمن کشاورزان اين منطقه نيز مي باشد يکي از اولين کشاورزان هلندي است که يک دستگاه تراکتور 399 دو ديفرانسيل را خريداري کرده است. وي در گفتگوي خود از موتور قدرتمند و جعبه دنده ي با کيفيت تراکتور 399 بعنوان عوامل رضايتمندي خود ياد کرد و ابراز داشت که استفاده از اين تراکتور براي اپراتور بسيار ساده و کاربردي بوده و همينطور تعميرات ، سرويس و نگهداري آن نيز بسادگي و به سرعت قابل انجام مي باشد و بهمين دليل ايشان علاقه ي زيادي به استفاده از اين مدل تراکتور در مزارع خود در مقايسه با تراکتورهاي پيچيده و کامپيوتري دارد.