تراکتورسازي ايران شرکت برتر سومين جشنواره حاميان حقوق مصرف کنندگان آذربايجان شرقي

شرکت هاي برتر سومين جشنواره حاميان حقوق مصرف کنندگان آذربايجان شرقي معرفي شدند.

سومين جشنواره تجليل از حاميان حقوق مصرف کننده در آذربايجان شرقي ميزبان جمعي از مديران و صاحبان واحدهاي توليدي، صنعتي، خدماتي، توزيعي، گردشگري بود که در استان برتر شناخته شدند و رمز موفقيت آنان براي کسب تنديس هاي طلايي، نقره اي و برنزي، به گفته خودشان، مشتري مداري و حمايت از حقوق مصرف کنندگان بود.

 در اين همايش معاون وزير و رئيس سازمان حمايت از مصرف کنندگان و توليدکنندگان با بيان اينکه درج قيمت کالا و صدور فاکتور رسمي از جمله حقوق مصرف کننده است، گفت: اصطلاح ‘جنس فروخته شده پس گرفته نمي شود’، توهين به مردم و مشتري است و بايد بنگاه هاي اقتصادي برتر از شعار جنس فروخته شده پس گرفته مي شود استفاده کنند.

 نوابي افزود:‌ برخي تبليغات اغواکننده از آفت هاي موجود در بازار عرضه کالاها است که بايد جلوي آن گرفته شود.

 وي گفت: سال گذشته بيش از 5هزار و 387مورد پرونده شکايت به ارزش 190ميليارد ريال، علاوه بر پرونده هاي ارسال شده به تعزيرات، بدون ارسال پرونده به تعزيرات رضايت شاکي جلب شده است.

 نوابي با انتقاد از گران شدن کالا در ماه هاي محرم، رمضان، بازگشايي مدارس و عيد و برخي مناسبت هاي ديگر افزود: کاسب در جمهوري اسلامي حبيب الله است و بايد حقوق مصرف کننده را رعايت کند.

نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز در اين جشنواره با تاکيد بر ضرورت حمايت از توليدکنندگان و مصرف کنندگان داخلي گفت: توليد واحدها اگر از نظر کيفيت بهبود يابد و محصول توليدي کيفيت ايده آلي داشته باشد مردم و مصرف کنندگان از آن استقبال و استفاده خواهند کرد.

حجت الاسلام محمدعلي آل هاشم افزود: در اين صورت فرهنگ مصرف توليد داخلي رونق و سرمايه گذاري در بخش توليد افزايش مي يابد.

 استاندار آذربايجان شرقي نيز با بيان اينکه در دنيا گفته مي شود مشتري در صدر است و حق با اوست، گفت: توليد کننده ابتدا با توليد خود و سپس با کيفي سازي و قيمت مناسب براي تداوم فعاليت الزاما حامي مصرف کننده شود.

مجيد خدابخش افزود: اگر کالايي کيفيت لازم را نداشته باشد امکان تداوم راه براي توليد کننده ميسر نيست، زيرا مردم انتخاب کننده بسيار خوبي هستند.

خدابخش ادامه داد: اگر دلسوزي، هنر، ابتکار و خلاقيت توليد کنندگان نبود آن ها با اين افزايش هاي ناخواسته نمي توانستند به فعاليت خود ادامه دهند.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان شرقي نيز گفت: امسال 44 واحد توليدي، خدماتي، توزيعي، گردشگري و آژانس هواپيمايي استان در زمينه رعايت حقوق مصرف کننده به عنوان واحد برتر استاني و چهار واحد نيز به عنوان برتر ملي انتخاب شده است.

حسين نجاتي افزود: انتخاب هفت هشت واحد توليدي و معدني استان ما در همايش ملي توسعه صادرات به عنوان واحد نمونه ملي و همين تعداد واحد در همايش روز صنعت و معدن به عنوان نمونه ملي و چهار واحد برتر در همايش حمايت از حقوق مصرف کننده در هر سال از آذربايجان شرقي براي اين استان افتخار بزرگي است.

وي خواستار اجراي مصوبات ابلاغي تنظيم بازار در همه استان هاي کشور شد و يادآوري کرد: اين مصوبه ها در آذربايجان شرقي اجرا مي شود ولي در استان هاي ديگر اجرا نمي شود که اين امر مشکلاتي براي دست اندرکاران و توليد کنندگان ايجاد مي کند.

 شايان ذکر است گروه صنعتي تراکتورسازي ايران ، چندي پيش نيز درتهران ودرسطح ملي به عنوان شرکت برتر در زمينه حمايت ازحقوق مصرف کنندگان وتوليد کنندگان شناخته شده بود.