شرح خبر

تعداد بازدید: 1113 تعداد نظرات ارسالی: 0
وابستگي ماهانه هزار تني ايتاليا به قطعات ريخته ايراني

ماهانه هزار تن قطعات ريخته گري از تراكتورسازي ايران به ايتاليا صادر مي شود.


وابستگي ماهانه هزار تني ايتاليا به قطعات ريخته ايراني

ماهانه هزار تن قطعات ريخته گري از تراكتورسازي ايران به ايتاليا صادر مي شود.

مدير عامل تامين قطعات گروه صنعتي تراكتورسازي ايران در جمع رايزنان اقتصادي سفارتخانه هاي ايران در خارج از كشور با اعلام اين خبر گفت: اين قطعات كه اكثراٌ قطعات داكتيل خاكستري و چدني را شامل مي شود به شركتهاي خودروسازي ايتاليايي صادر مي شود.

جواد نجفي آذر افزود: اين حجم صادرات در كنار صادرات ساير توليدات گروه تراكتورسازان از جمله محصول تراكتور به كشورهايي نظر عراق،افغانستان، تاجيكستان، آمريكاي لاتين، كشورهاي عربي و خاورميانه سالانه ارز آوري قابل توجهي را عايد كشور مي كند.

وي با اشاره به 4 خط فينال توليد تراكتور اين مجموعه گفت: اين خطوط كه 2 خط در تبريز و 2 خط در كردستان و اورميه مستقر هستند در كنار دانش فني بالاي، مجموعه اي را بوجود آورده كه نزديك به 30 هزار نفر اشتغال زايي مستقيم و غيرمستقيم در آن صورت گرفته كه متعلق به كل ايران مي باشد.

نجفي آذر ضمن تاكيد بر تبديل تحريمها به فرصت به معني واقعي در اين گروه گفت: تراكتورسازي ايران قبل از تحريم تا 75 درصد خودكفا بود كه بعداز اعمال تحريمها و به بركت دانش فني، پرسنل و مديريت توانست 25 درصد باقي مانده را به كمترين ميزان تقليل دهد و اكنون به جرات مي توان گفت تراكتورسازي يكي از خودكفاترين مجموعه هاي توليدي كشور محسوب مي شود.

اين فعال حوزه صنعت، گريزي به تحريم كشورهاي تركيه، آلمان،‌ انگليس و ... در آن دوران زد و گفت: با عدم فروش اكسل تراكتور و نتيجه دادن تلاش مهندسان تراكتورسازي براي طراحي و توليد 100درصد آن سالانه از خروج  16 ميليون يورو ارز از كشور جلوگيري شد و اين در سايه تبديل تحريم به فرصت به همت ايران و ايرانيان در تراكتورسازي بود.

وي تلاش اخير دولت براي افزايش ضريب مكانيزاسيون و همراهي تراكتورسازي ايران براي تحقق اين مهم را نيز ياد آور شد و گفت: تراكتورسازي درمرحله اول متعهد شده تا 10 هزار دستگاه از تراكتورهاي مورد نياز كشاورزان براي تحقق مرحله به مرحله ضريب مكانيزاسيون را تامين نمايد.

نجفي آذر در پايان نقش رايزنان اقتصادي جمهوري اسلامي ايران در كشورهاي مختلف را پر رنگ و تاثير گذار در حوزه هاي اقتصاد، صادرات و تامين نياز داخلي دانست و خواستار همكاري بيشتر براي حضور در بازار تمامي كشورها شد.

گفتني است رايزنان اقتصادي سفارتخانه هاي ايران در كشورهاي نظير ارمنستان، هند، لبنان، باكو، عراق، افغانستان، الجزاير، ونزوئلا، چين و ... ديروز ضمن بازديد و نشست با مديران گروه صنعتي تراكتورسازي ايران آمادگي براي همكاري با اين گروه جهت حضور بهتر و موثرتر در بازار حوزه هاي ماموريت خود را اعلام كردند.
printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر کد امنیتی :
وارد نمودن کد