شرح خبر

تعداد بازدید: 2393 تعداد نظرات ارسالی: 1
سوء استفاده از برند تراكتورسازي مسئولين اقدام عملي كنند

سوء استفاده از برند تراكتورسازي

مسئولين اقدام عملي كنند

طي چند هفته اخير كاركنان مجموعه توليدي در شهر تبريز اقدام به اعتراضات صنفي به دليل عدم دريافت حقوق كرده اند.

اما يك تشابه اسمي اين اعتراضات را به تيتر اول برخي رسانه ها تبديل كرده كه به مانند ساير اقدامات رسانه هاي غربي از اين آب گل آلود ماهي گرفته اند.


سوء استفاده از برند تراكتورسازي

مسئولين اقدام عملي كنند

طي چند هفته اخير كاركنان مجموعه توليدي در شهر تبريز اقدام به اعتراضات صنفي به دليل عدم دريافت حقوق كرده اند.

اما يك تشابه اسمي اين اعتراضات را به تيتر اول برخي رسانه ها تبديل كرده كه به مانند ساير اقدامات رسانه هاي غربي از اين آب گل آلود ماهي گرفته اند.

شركت ماشين آلات صنعتي تراكتورسازي مجموعه اي است كه كارگران آن به دليل اينكه 8 ماه از دريافت حق و حقوق خود محروم مانده اند برايرساندن صداي خود اقدام به تجمع در مقابل استانداري و سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان شرقي كرده اند كه پسوند تراكتورسازي اين شركت آن را منتسب به مجموعه گروه صنعتي تراكتورسازي ايران كرده در حالي كه مجموعه ماشين آلات صنعتي در سال 85 و براساس اجراي اصل 44 قانون اساسي به طور كامل به شركت سرمايه گذاري ملت واگذار شده اما اقدام عملي و قانوني براي حذف پسوند تراكتورسازي از عنوان اين شركت صورت نگرفته و اكنون كه كاركنان آن با مشكلات صنفي دست و پنجه نرم مي كنند در كنار آن مشكلاتي را براي گروه صنعتي تراكتورسازي ايران به وجود آورده اند.

مدير عامل گروه صنعتي تراكتورسازي ايران در گفتگو با خبرنگاران ضمن تشريح مراحل واگذاري اين شركت به بخش خصوصي گفت: شركت ماشين آلات صنعتي تراكتورسازي سال 85 به شركت سرمايه گذاري ملت واگذار شده كه متاسفانه با تحويل اين شركت به دليل عدم مديريت و نداشتن تخصص لازم نتوانستند اين مجموعه را در جهت اهداف توليد هدايت كنند.

ابوالفتح ابراهيمي با گله از مشكلاتي كه عدم مديريت براي كارگران زحمت كش اين شركت فراهم كرده گفت: اين عدم توانايي مشكلاتي را نيز براي گروه صنعتي تراكتورسازي ايران به وجود آورده و دغدغه و نگراني را در سطح جامعه تسري داده چرا كه پسوند تراكتورسازي اين شركت، خانواده هاي كاركنان و حتي مسئولين كشوري و استاني را دچار نگراني كرده است.

وي در عين حال هشدار داد كه ادامه اين روند مبادلات اقتصادي گروه تراكتورسازي ايران را نيز تهديد مي كند چرا كه طرفهاي خارجي به دليل اين پسوند مي توانند نسبت به خريدهاي خود از تراكتورسازي ايران دچار ترديد شوند كه درصورت اتفاق افتادن اين مهم مطمئناً برگرداندن جايگاه جهاني گروه تراكتورسازي ايران سخت خواهد بود.

ابراهيمي در بخش ديگري از گفتگوي خود از سوء استفاده مديران اين شركت از عنوان تراكتورسازي پرده برداشت و گفت: مسئولين شركت ماشين آلات صنعتي بارها از عنوان تراكتورسازي سوء استفاده كرده انده و در مواردي همچون دريافت تسهيلات، ترخيص كالا از گمرگ از عنوان تراكتورسازي استفاده نمودند در حالي كه هيچگونه وابستگي به تراكتورسازي ايران ندارند.

اين فعال عرصه صنعت كشور با اشاره به توليد بكهو لودر در شركت ماشين آلات صنعتي گفت: اين مجموعه با كمترين درايت به دليل محصول استراتژيكي كه توليد مي كند مي تواند روي غلطك سوددهي بيفتد چرا كه محصول توليدي اين مجموعه ازجمله نيازهاي اساسي بسياري از ارگانها از جمله شهرداري ها، راهداريها و كشاورزان مي باشد نياز به اين محصولات در كشور اساسي و غير قابل انكار است.

وي همچنين از حمايت گروه صنعتي تراكتورسازي ايران از مجموعه ماشين آلات صنعتي كه متعلق به آذربايجان و ايران است خبر داد و گفت: گروه تراكتورسازان همواره براي بازگشت اين شركت به روزهاي اوج خود و با توجه به مشغول بكار بودن نزديك به 300 كارگر كه از برادران و بستگان يكايك ما هستند تلاش كرده به طوري كه گروه تراكتورسازي ايران 200 ميليارد ريال از ماشين آلات صنعتي طلبكار مي باشد و مسئولين اين شركت تاكنون نسبت به پرداخت بدهي خود اقدام نكرده اند.

ابراهيمي از مسئولين مربوطه خواست تا در وهله اول نسبت به حل مشكلات گارگران اين مجموعه اقدام اساسي كنند و با تعيين مديريتي كه توانايي هدايت اين شركت را داشته و آن را از حالت كنوني خارج نمايد و در مرحله بعد نسبت به حذف پسوند تراكتورسازي از عنوان اين شركت اساسي كنند.

ابراهيمي تاكيد كرد: اقدامات و درخواستهاي متعددي طي چندسال گذشته از سوي گروه تراكتورسازان در رابطه با حذف پسوند تراكتورسازي از عنوان ماشين آلات صنعتي انجام يافته كه متاسفانه اين اقدامات منتج به نتيجه نشده است.

عضو اتاق بازرگاني ايران در پايان با برشمردن شركتها و تيمهاي ورزشي تحت مديريت شركت سرمايه گذاري ملت علامت سوالي را نيز در جلوي شركت سرمايه گذاري ملت قرار داد و گفت: چگونه شركتهايي همچون سس مهرام و مجموعه تيمهاي ورزشي اين شركت دچار مشكل نيستند و شركت ماشين آلات صنعتي با اين پيشينه و توليدي كه نياز اساسي كشور مي باشد و كارگران زحمت كش آن دچار مشكلاتي مي شوند كه جامعه وخانواده كاركنان آن را دچار سردرگمي مي كند.

وي از مراجع قضايي استان و كشور نيز خواست تا با ورود به اين موضوع مشكلاتي را كه براي كارگران اين شركت بوجود آمده حل و حق و حقوق آنان رابازگرداند.

 

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر کد امنیتی :
وارد نمودن کد