شرح خبر

تعداد بازدید: 1221 تعداد نظرات ارسالی: 1
30 درصد نياز تونس به تراكتور را تراكتورسازي ايران تامين مي كند
رئيس هيات تونسي در حاشيه بازديد از گروه صنعتي تراكتورسازي ايران گفت: با مشاهده توليدات گروه صنعتي تراكتورسازي ايران پيش بيني مي كنم 30 درصد نياز كشاورزان تونسي به تراكتور را اين مجموعه بتواند تامين كند.

30 درصد نياز تونس به تراكتوررا تراكتورسازي ايران تامين مي كند

 رئيس هيات تونسي در حاشيه بازديد از گروه صنعتي تراكتورسازي ايران گفت: با مشاهده توليدات گروه صنعتي تراكتورسازي ايران پيش بيني مي كنم 30 درصد نياز كشاورزان تونسي به تراكتور را اين مجموعه بتواند تامين كند.

محمود جوعيني افزود: برنامه ريزي ما براي سال اول خريد 200 دستگاه از توليدات گروه تراكتورسازان مي باشد.

وي نياز باز داخلي كشور تابعش به انواع تراكتور را 2 هزار دستگاه اعلام كرد و گفت: تونس مي تواند دروازه اي براي ورود به بازار اروپا براي تراكتورسازي باشد چرا كه تونس فاصله نيم ساعته با اروپا و 1.5 ساعته با قلب اروپا دارد.

جوعيني از صادرات محصولات توليدي بيش از 3 هزار و 500 شركت در كشورش به اروپا را نيز مزيتي قابل توجه دانست و گفت: اين مزيتها در كنار همكاري با تراكتورسازي مي تواند زمينه را براي حضور در قلب اروپا فراهم آورد.

اين نماينده سابق مجلس تونس در عين حال توليد بيش از 90 درصدي قطعات تراكتور در مجموعه گروه صنعتي تراكتورسازي را مزيتي استثنائي عنوان كرد و گفت: كمتر توليد كننده اي را مي توان يافت كه تا اين حد بر توان و دانش فني خود متكي باشد و اين موضوع در كنار كيفيت بالاي توليدات، تونس را براي خريد توليدات تراكتورسازي ايران راغب تر مي كند.

وي در عين حال خواستار رفع موانع و مشكلات موجود بر سر راه تبادلات اقتصادي دوكشور شد و حل اين موانع را منوط به تعامل سازنده مقامات دو كشور فراتر از مسائل جانبي دانست.

جوعيني راه اندازي خط مونتاژ تراكتور در كشور مطبوعش را از ديگر خواسته خود ازگروه تراكتورسازي عنوان كرد و گفت: باتوجه به موقعيت سوق الجيشي تونس درخواست شد تا راه اندازي خط توليد تراكتور در دستور كار و اولويت برنامه هاي طرف ايراني قرارگيرد.

گفتني است تونس در حال حاضر 2 ميليون تن سالانه در بخش غلات توليد دارد كه بايد سطح زير كشت 2.5 ميليون هكتاري محصولات باغي از جمله زيتون، 1 ميليون هكتاري سيفي و سبزيجات را نيز به اين رقم اضافه كرد.

اين كشور از 3.5 ميليون زمين چراگاهي يا جنگل نيز برخوردار است.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر کد امنیتی :
وارد نمودن کد