شرح خبر

تعداد بازدید: 239 تعداد نظرات ارسالی: 0
نماینده مردم تبریز در مجلس : انتقاد از واردات تراکتورهای چینی و هندی
نماینده مردم تبریز در مجلس معتقد است تعرفه ۵ درصدی حمایت دولت از صنعت تراکتورسازی در برابر حمایت ۵۵ درصدی از صنعت خودروسازی باعث تشدید واردات تراکتورهای چینی و هندی و رکود تراکتورسازی کشور شده است .

نماینده مردم تبریز در مجلس  معتقد است تعرفه ۵ درصدی حمایت دولت از صنعت تراکتورسازی در برابر حمایت ۵۵ درصدی از صنعت خودروسازی باعث تشدید واردات تراکتورهای چینی و هندی و رکود تراکتورسازی کشور شده است .

 واردات بی رویه تراکتورهای چینی وهندی ارزان قیمت به کشور

 نماینده مردم تبریز ، در ادامه با بیان اینکه خود و ناخودی کردن تولیدات ملّی از سوی دولت قابل پذیرش نیست ، اظهار داشت :چرا  خود دولت که خودروساز است تعرفه 55درصدی برای حمایت از تولیدات داخل به واردکنندگان خودرو تحمیل می‌کند امّا از آنجاییکه تراکتورسازی از آن دولت نیست این تعرفه به 5 درصد تقلیل یافته و سبب تشدید واردات بی‌رویه تراکتورهای چینی و هندی ارزان قیمت به کشور شده و این صنعت رکود پیداکرده است .

 وی در ادامه با بیان اینکه در اجرای اصل 44 قانون اساسی سال‌هاست واگذاری ماشین‌سازی در دست سازمان خصوصی‌سازی قراردارد ، یادآور شد : این موضوع باعث بلاتکلیفی و عدم وجود برنامه جامع برای توسعه این شرکت شده و افرادی که برای خرید شرکت پا پیش گذاشته‌اند به طمع اراضی این املاک آمده‌اند که نمایندگان تبریز از رئیس جمهور درخواست کردند که این شرکت همانندفولاد خوزستان در زمره واگذاری های دولت به « شستا » تهاتر شود . 

تیم تراکتورسازی نباید در اندازه وقواره یک تیم استانی دیده شود

علیرضا بیگی همچنین با اشاره به موارد تبعیض در موضوعات مختلف و تأکید در رفع آنها ، گفت : تیم تراکتورسازی نبایددر اندازه و قواره یک تیم استانی دیده شود و همانند پشتیبانی که دولت از پرسپولیس و استقلال می‌کند انتظار حمایت از این تیم را نیز داریم .

 


printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر کد امنیتی :
وارد نمودن کد