شرح خبر

تعداد بازدید: 289 تعداد نظرات ارسالی: 0
عدم هماهنگي صنعت و دانشگاه بزرگترين آسيب در کشور است
مهندس ابراهيمي با بيان اينکه يک حلقه مفقودي در بين صنعت ودانشگاه وجود دارد ، از تقويت شرکتهاي دانش بنيان به عنوان مهمترين گزينه براي پرکردن خلاء ارتباط اين دو حوزه در وضعيت موجود ياد کرد.

بنابه دعوت دانشگاه تبريز و به مناسبت هفته پژوهش ، مراسم سخنراني ابوالفتح ابراهيمي مدير عامل گروه صنعتي تراکتورسازي ايران در مورد آسيب شناسي وضعيت ارتباط صنعت و دانشگاه در آمفي تئآتر دانشکده فني مهندسي مکانيک دانشگاه تبريز برگزار شد .

در مراسمي که به مناسبت هفته پژوهش ، در محل آمفي تئآتر دانشکده فني و مهندسي مکانيک دانشگاه تبريز برگزار شد ، ابوالفتح ابراهيمي مديرعامل گروه صنعتي تراکتورسازي ايران در مورد آخرين وضعيت ارتباط صنعت و دانشگاه به ايراد سخن پرداخته و مشکلات پيش رو در مقابل اين دو حوزه را تبيين نمود .

ابراهيمي با بيان اينکه يک حلقه مفقودي در بين صنعت ودانشگاه وجود دارد ، از تقويت شرکتهاي دانش بنيان به عنوان مهمترين گزينه براي پرکردن خلاء ارتباط اين دو حوزه در وضعيت موجود ياد کرد و افزود : متأسفانه وضعيّت نامطلوب اقتصادي در حوزه صنعت باعث شده که پژوهش و آموزش به عنوان دو عنصر غريب درکشور مطرح گردد .

وي در مورد تقويت و توليد علم در دانشگاه نيز اظهار داشت :در ممالک اروپائي و پيشرفته ، دانشگاه ها خودشان درآمدزا هستند و اين کار در تقويت بنيه هاي علمي آنها نقش اساسي را ايفا مي کنند .

ابراهيمي در آسيب شناسي خلاء موجود و ارتباط بين صنعت ودانشگاه اظهار داشت : متأسفانه با تغيير دولتها و تغيير سياستهاي حاکميتي در سيستم دولتي ، هرگونه ارتباطي که قرار بود منتج به نتيجه شود ، با تغيير دولتها ابتر مانده و سليقه هاي ديگري جايگزين شده و اساساً زحمات کارشناسان ، محققان و مديران و سوابق گذشته ناديده گرفته شده و با يک رويکرد ديگر ، قضيه پيگيري مي شود و بدين ترتيب در يک دور باطل گرفتار مي گردد و ماداميکه اين دور باطل وجود دارد ، ارتباطي هدفمند و سيستمي در بين اين دو حوزه برقرار نخواهد شد .

اضافه مي نمايد در حاشية اين مراسم ، مدير عامل گروه صنعتي تراکتورسازي ايران ، در يک برنامة پرسش و پاسخ شرکت نموده و از نزديک به سئوالات ونظرات و پيشنهادات دانشجويان و اساتيد دانشگاه ، پاسخ هاي لازم را ارائه نمود .

لازم به يادآوري است: اين مراسم به همت هيئت رئيسه دانشکده فني و مهندسي مکانيک دانشگاه تبريز ترتيب يافته بود و ً برنامة سخنراني مدير عامل گروه صنعتي تراکتورسازي ايران تنها برنامه اين مراسم بود.


printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر کد امنیتی :
وارد نمودن کد