شرح خبر

تعداد بازدید: 2964 تعداد نظرات ارسالی: 0
توسط گروه صنعتي تراكتورسازي ايران صورت گرفت

عرضه بيش از 22 هزار تراكتور به بازارهاي داخلي و خارجي طي سال گذشته

 

 ابوالفتح ابراهيمي افزود: سهم تراكتورسازي تبريز از اين حجم توليد بيش از 17هزار و 672 دستگاه، تراكتورسازي كردستان 3هزار و 407دستگاه و تراكتورسازي اروميه يك هزار و 306 بوده است.

وي با اشاره به توليد 17 نوع تراكتور در مجموعه هاي تحت مديريتش اضافه كرد: سال گذشته تراكتورهاي 285، 299، 399، 475، 485 و 800در دو مدل تك و جفت ديفرانسيل در تراكتورسازي تبريز، تراكتورهاي 285 و 475 در نوع تك و جفت ديفرانسيل در كردستان و 240 و 470 از نوع تك و جفت ديفرانسيل و 950 كه تراكتور باغي و از محصولات جديد تراكتورسازي محسوب مي شود در تراكتورسازي اروميه توليد و به بازارهاي داخلي و خارجي عرضه شده است.

ابراهيمي تاكيد كرد: تراكتور سازي سال گذشته گامهاي موثري را در جهت توليد محصولات جديد با هدف تامين نياز كشاورزان داخلي و قطع وابستگي برداشت كه از آن جمله مي توان به توليد صد در صد تراكتور باغي 950 با توان 47 اسب بخار كه سالانه از خروج  بيش از 2ميليون دلار ارز از كشور جلوگيري مي كند، طراحي و توليد تراکتور ITM470 با توان 47 اسب بخار مختص باغات و مزارع کوچک در شركت تراكتورسازي اروميه، رونمايي از تراکتور سنگين مدل ITM1500 دو دیفرانسیل دارای 150 اسب بخار قدرت براي نخستين بار در كشور با حضور وزير جهاد كشاورزي و مجهز شدن خط رنگ تراكتورسازي به تكنولوژي روز دنيا اشاره كرد.

عضو اتاق بازرگاني تبريز راه اندازي خط توليد موتورهاي ديزلي براي خودرو در موتورسازان گروه صنعتي تراكتورسازي ايران با حضور وزير صنعت، معدن و تجارت، توليد بيل بكهو با 85 درصد داخلي سازي در دو نوع BL750 و BL850 ، تك و جفت ديفرانسيل با توان 75 اسب بخار توليد و ... را از ديگر خبرهاي خوش اين مجموعه صنعتي و توليد طي سال گذشته اعلام كرد.

وي انتخاب به عنوان صادر كننده نمونه ملي، دريافت لوح تقدير جشنواره ملي بهره وري، انتخاب به عنوان رتبه اول ٥٠٠ شركت صنعتي بزرگ كشور و تقدير وزيرصنعت، معدن و تجارت، به خاطر رعايت حقوق مصرف كنندگان براي دومين سال پياپي و ... را نيز از ديگر موفقيتهاي تراكتورسازي در جمع واحدهاي صنعتي و توليدي كشور عنوان كرد.

گفتني است گروه صنعتي تراکتورسازي ايران به عنوان بزرگترين توليد کننده ادوات کشاورزي با شرکتهاي اقماري که 7 شرکت در تبريز و در مجتمع تراکتورسازي ،2 شرکت در سنندج و اروميه و خط توليد در كشورهاي ونزوئلا و تاجيكستان فعال بوه و با نزديک به 5 دهه فعاليت در زمينه توليد نه تنها تراکتور بلکه در عرصه توليد 71 نوع انواع موتور در بخشهاي کشاورزي، صنعتي و خودرو، بيش از 65 هزار تن انواع قطعات ريخته از جمله قطعات پيچيده داکتيل، توپي چرخهاي خودروهاي سنگين، قطعه بلوک سيلندر براي انواع خودروهاي توليد داخل مانند نيسان، روآ، توليد بيش از 200 هزار بلوک سيلندر خودروي 206 و 300 هزار قطعه بلوک سيلندر پرايد و تامين نيازايران خودرو در ريخته گري اين گروه نشان از ظرفيت و قابليتهاي بالقوه اين مجموعه دارد.


printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر کد امنیتی :
وارد نمودن کد