شرح خبر

تعداد بازدید: 2619 تعداد نظرات ارسالی: 0
بي نياز شدن ايران از واردات تراكتور سنگين

 

 با توليد تراكتور سنگين در تراكتورسازي ايران محقق مي شود

بي نياز شدن ايران از واردات تراكتور سنگين


 

 

مدير عامل گروه صنعتي تراکتورسازي ايران با اعلام اين خبر گفت: با توليد تراكتور سنگين در گروه صنعتي تراكتورسازي ايران ديگر نيازي به واردات تراكتور به كشور وجود ندارد.

ابوالفتح ابراهيمي افزود: كارشناسان و محققان تراكتورسازي توانستند با كار شبانه روزي، تراكتور سنگين را كه يكي از دغدغه هاي اصلي مسئولين بخش كشاورزي كشور بود در اين مجموعه توليد و در جهت رفع نياز كشور آماده ارائه به بازار نمايند.

وي با اشاره به اينکه هم اکنون 95 درصد نيازبازار کشور به انواع تراکتورها توسط مجموعه تراکتورسازي ايران تامين مي شود اظهارداشت: با توجه به اينکه تراکتورسازي در زمينه توليد تراکتورهاي سنگين فعاليتي نداشته 5 ، درصد بازار داخلي نيز مربوط به اين نوع تراکتورها بود كه با توليد اين محصول نيز ديگر به جرات مي توان گفت نياز داخلي به انواع تركتور در تمامي رنجها وتوانها در كشور و مجموعه تراكتورسازان توليد خواهد شد.

ابراهيمي اضافه كرد: در حال حاضر نياز کشور به تراکتورهاي سنگين با توجه به ابعاد زياد زمينهاي کشاورزي 5  درصد مي باشد که با توسعه تکنولوژي و کشاورزي،اجراي بهينه مکانيزاسيون بخش کشاورزي پيش بيني مي شود اين رقم به 10 درصد افزايش يابد.

اين فعال عرصه صنعت كشاورزي كشور از موتورسازان به عنوان يكي از شركتهاي اقماري تراكتورسازي ياد كرد و تصريح نمود: با توليد موتورهاي 6 سليندر 150 اسب بخار براي تراكتورهاي سنگين در اين مجموعه، آمادگي تامين نياز داخلي به موتورهاي اين نوع محصول وجود دارد.

وي در پاسخ به ظرفيت توليد موتور سنگين گفت: ظرفيت توليد اين نوع محصول فراتر از نياز بازار داخلي و ساخت تراكتور مي باشد چرا كه موتورسازان افزايش توليد موتورهاي 6 سليندر تا 10 هزار دستگاه را در برنامه دارد.

ابراهيمي در عين حال تاكيد كرد: در طراحي و ساخت محصول تراكتور سنگين ، توان و امكانات بالقوه داخلي تراكتورسازي ايران و شركتهاي زير مجموعه به بالفعل تبديل شده و در كنار اين امكانات از توان قطعه سازان داخلي در سراسر كشور نيز استفاده شده است.

 عضو هيات نمايندگان اتاق بازرگاني آذربايجان شرقي، قابليت صادراتي تراكتور سنگين را يادآور شد و عنوان كرد: باتوجه به نوع و توان اين محصول و حركت مزارع در دنيا به سمت زمينهاي يكپارچه، پيش بيني شود تراكتور سنگين توليدي در تراكتورسازي ، مشتريان قابل توجهي در بازارهاي جهاني داشته باشد.

وي در پايان زمان توليد انبوه اين محصول را در مجموعه تحت مديريتش ، اواخر سال جاري يا اوايل سال آينده اعلام كرد.

گفتني است در گروه صنعتي تراكتورسازي ايران 23 نوع محصول در توان و مدلهاي مختلف تك و دو ديفرانسيل از جمله تراكتورهاي240ITM، 285ITM، 299ITM، 475ITM، 485ITM، 800ITM، 950ITM، تراکتورهاي دوديفرانسيل 130تا150 اسب بخار و تراکتور دو ديفرانسيل برنجي با 35 اسب بخار توان خط توليد اين مجموعه محسوب مي شوند كه تراكتور ITM470 نيز، اخيراً در كنار اين تنوع توليدي قرار گرفت.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر کد امنیتی :
وارد نمودن کد