شرح خبر

تعداد بازدید: 3194 تعداد نظرات ارسالی: 0
بازديد مديركل دارايي آذربايجان غربي از تراكتورسازي اروميه

 

 به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل گروه صنعتي  تراکتورسازي ايران، مدير كل امور اقتصاري و دارايي آذربايجان غربي به همراه تعدادي از مديران اين اداره كل از خطوط توليدي شركت تراكتورسازي اروميه بازديد به عمل آوردند.


در اين بازديد مهندس مشكيني مدير عامل شركت تراكتورسازي اروميه،از نحوه توليد و ساخت محصولات اين شركت گزارشي ارائه نمود و خبرهاي خوشي نيز در رابطه با توليدات جديد اين كارخانه در آينده نزديك به بازديد كنندگان داد.

مزرعه لي مدير كل دارايي آذربايجان غربي  و دبير كميته سرمايه گذاري استان آذربايجان غربي  نيز در اين بازديد ضمن قدرداني از تلاشهاي صورت گرفته در تراكتورسازي اروميه در رابطه با وضعيت فعلي توليد، فعاليتها و تلاشهاي پرسنل و مديران را ستودني دانست.

شركت تراكتورسازي اروميه، كه اكنون يكي از شركتهاي زير مجموعه گروه صنعتي تراكتورسازي ايران محسوب مي شود ، به عنوان بزرگترين واحد صنعتي استان آذربايجان غربي ، در سال 1362 با سرمايه گذاري مشترك جهاد سازندگي و بانك استان با نام دهقان صنعت به منظور تولید ادوات کشاورزی در استان تأسيس گرديد.

در سال 1371 با واگذاری سهام "دهقان صنعت" به سازمان همیاریهای شهرداری ، عنوان شرکت به "تراکتورسازی ارومیه" تغییر یافت و نهایتاً در سال 1382 تمامی سهام شرکت به "تراکتورسازی ایران" واگذار گردید و این شرکت به مجموعه هولدینگ تراکتورسازی ایران پیوست.

در سال 1372 طي قراردادي با شركت گلدوني ايتاليا، تراكتورهاي 930 بصورت SKD وارد و مونتاژ شدند. مونتاژ این تراکتورها نقطه عطفی در فعالیت شرکت تراکتورسازی ارومیه بود که از سال 1378 این شرکت توانست با حرکت به سوی بومی سازی محصول، بيش از 80% از قطعات تراكتورهاي فوق را در داخل كشور تأمین نموده و برخي را نيز در داخل شركت توليد نماید.

هفت سال بعد و در سال 1385 طی مذاکره با شرکت موتورسازان Hatz آلمان، شرکت تراکتورسازی ارومیه موفق به ارائه محصول جدید خود بر روی پلت فرم تراکتور گلدونی با قدرت 938 اسب بخار موسوم به OTM 938 شد.

بنا به سیاستهای کاری شرکت و لزوم حفظ روند توسعه محصول و با توجه به نياز بخش کشاورزی، در سال 1388 شرکت وارد تعامل با موتورسازان Lombardini ایتالیا شد و موفق به ارائه تراکتور باغی OTM 942 با قدرت 42 اسب بخار گردید.

در سال 1390 خط توليد تراكتورهاي زراعي ITM-240 به بهره برداري رسيد و تاكنون عمده توليدات آن به كشورهاي خارجي صادر شدند.

همچنين در راستاي طرح توسعه اين شركت ، تراكتور 470، باتوان 47 اسب بخار، مختص باغات و مزارع کوچک در اين مجموعه به توليد انبوه رسيده و باتوجه به ويژگي هاي اين نوع تراکتور پيش بيني مي شود در بازارهاي جهاني نيز متقاضي فراواني داشته باشد و زمينه صادرات براي تراکتور ITM470 باتوجه به کارائي هاي متنوع آن فراهم باشد.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر کد امنیتی :
وارد نمودن کد