شرح خبر

تعداد بازدید: 2045 تعداد نظرات ارسالی: 2
وزير صنعت، معدن و تجارت در گروه تراكتورسازي اعلام كرد اميدواريم بزودي موتورهاي ديزلي تراكتورسازي صادر شود

 

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل گروه صنعتي تراكتورسازي ايران، وزير صنعت، معدن و تجارت در آيين افتتاح خط تست و مونتاژ موتورهاي ديزلي خودرو در گروه صنعتي تراكتورسازي ايران گفت: اميدواريم بزودي اين موتورها كاملا ساخت داخل شده و نه تنها به بازارهاي داخل بلكه در عرصه جهاني نيز عرضه شود.

 

 وي با اشاره به اينكه نزديك به 50 درصد خودروهاي سواري در اروپا ديزلي هستند خواستار ورود صنعتگران براي توليد خودرهاي سواري ديزلي در كشور شد.

گفتني است خط تست و مونتاژ موتور ديزلي خودرو با ويژگي توان بين 70 تا 120 كيلووات، مصرف 8 ليتر گازوئيل، با استاندارد يورو 4 توليد مي شود كه قابليت ارتقاء به استانداردهاي بالاتر را نيز دارد، امروز بعدازظهر با حضور وزيرصنعت،‌ معدن و تجارت افتتاح شد.

توليد اين محصول براي 3 سال به عنوان طرح برتر صنعتي كشور انتخاب شده و باتوجه به اينكه اين محصول با برند ايسوزو به عنوان يكي از معتبرترين برندهاي دنيا در اين عرصه محسوب مي شود قرار است نياز مجموعه هاي توليدي فعال در زمينه خودروهاي سواري تجاري كشور از جمله زامياد را از سال آينده تامين نمايد.

امروزه جهان با بحران منابع انرژي مواجه است و منابع محدود سوخت سنگواره اي  قادر به پاسخگويي به تقاضاي رو به افزايش انرژي نمي باشد.

اين مسأله با افرايش قيمت سوخت سنگواره اي و آلودگي زيست محيطي، همزمان است كه اين امر محققان را به جستجوي منابع جايگزين انرژي كه تجديدپذير، ايمن و غير آلوده كننده باشند ترغيب مي نمايد. در حال حاضر، موتورهاي ديزل به عنوان يك بخش اساسي در تأمين نيروي محركه خودروها به حساب مي آيند كه دسترسي به منابع سوختي فراوان در كشور ما نيز توليد آنها را توجيه پذير كرده و مسئولين مرتبط را به سرمايه گذاري در عرصه توليد اين نوع موتورها مجاب ساخته است.

مطمئنا مشكلات و معضلات تامين و آلودگي هاي ناشي از مصرف بنزين در اذهان همه ما حك شده كه با سوق دادن توليدات داخلي براي استفاده از موتورهاي ديزلي به دليل قابليت دسترسي و توليد به مراتب سهل و آسان اين سوخت در كشور مي توان از اين مشكل چندين ساله فارغ شد.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر کد امنیتی :
وارد نمودن کد