شرح خبر

تعداد بازدید: 1186 تعداد نظرات ارسالی: 0
برگزاري اولين همايش مديران ادارات و كارخانجات در زمينه هاي احياء امر به معروف و نهي از منكر در آذربايجان شرقي

 

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل گروه صنعتي تراكتورسازي ايران، به منظور اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهي از منكر و نهادينه نمودن اين فريضه ، همايش بزرگ روساي شوراي امر به معروف و نهي از منكر ادارات، كارخانجات، مديريت توليدي و صنعتي معاونت سازمانها و ادارات ستاد امر به معروف ونهي از منكر استان در سالن كنفرانس باشگاه تراكتورسازي ايران برگزار گرديد.


در اين مراسم كه 25 نفرازمديران كل ادارات و مديران عامل كارخانجات استان به عنوان روساي شوراي امر به معروف و نهي از منكر حضور داشتند، لزوم اشاعه اين فريضه و واجب ديني در ادارات و كارخانجات مورد تاكيد قرارگرفت.

مدير توليدي و صنعتي معاونت سازمانها و ادارات ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر آذربايجان شرقي در اين همايش گفت: فرضيه امر به معروف و نهي از منكر به عنوان يك اصل بديهي از فروع ديني و به عنوان يك عنصر تاثير گذار اجتماعي و فرهنگي مطرح بوده و در اصلاح و سلامت رواني و، همچنين جلوگيري از منكرات و آسيب هاي  اجتماعي جامعه نقش بي بديلي را ايفاء مي كند.

ابوالفتح ابراهيمي با تشريح مراتب اين فرضيه و لزوم برخورد علمي با اين مقوله اظهار داشت: فرضيه امر به معروف و نهي از منكر بايد از خانوادهها شروع شده و به جامعه تسري يابد. ضمن اينكه پرداخت به اين مقوله به عنوان يك واجب حتمي براي آحاد جامعه ضروري به نظر مي رسد.

وي با تاكيد بر اينكه بايد از آمرين به معروف و ناهيان از منكر حمايت حقوقي و عاطفي همه جانبه صورت پذيرد، اضافه كرد: امر به معروف و نهي از منكر يك مقوله وسيعي است كه صرفا در بحث حجاب و پوشش زنان و مردان خلاصه نمي شود بلكه اخلاق اداري، سلامت اداري، رباخواري و پاك دستي هستند كه مي تواند در اين بحث مورد بررسي قرار گيرد.

ابراهيمي در پايان، همت براي برگزاري باشكوه نمازهاي جماعت در ادارات و كارخانجات را مهمترين وظيفه اين مديريت برشمرد.


 

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر کد امنیتی :
وارد نمودن کد